U Širokoj Kuli obilježen je Dan domovinske zahvalnosti, Dan pobjede, Dan hrvatskibh branitelja i Gospa Snježna

U crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli 5. kolovoza 2017. godine proslavljena je Gospa Snježna, Dan domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Svetu misu u 10 sati predvodio je župnik preč. Luka Blažević te rekao prigodnu propovijed.

Čitanje na svetoj misi pročitala je Vesna Nikšić, a  psalam je pročitao Tomislav Klarić.

Prije svete mise kod spomenika pokraj crkve položeni su vijenci, a vlč. Luka predvodio je molitvu za sve žrtve Domovinskog  i Drugog svjetskog rata.

HKUD Široka Kula također je sudjelovalo na  obilježavanju ovog dana.

Ako niste spremni nositi stijeg čestitosti, zakopajte ga duboko među naše kosti i mi ćemo ga čuvati! (iz propovjedi župnika Luke Blaževića)

Neka je svima blagoslovljen ovaj dan!