Treći dan trodnevnice i druga večer folklora u Širokoj Kuli

Treći dan trodnevnice i druga večer folklora u Širokoj Kuli

U subotu 23. rujna 2017. na prvi dan jeseni u crkvi sv. Mateja slavljena je sveta misa u 16 sati koju je predvodio fra Drago Bojić u suslavlju s domaćim župnikom Lukom Blaževićem.

To je ujedno i treći dan duhovne pripreme za Matijevo koje će se slaviti u nedjelju 24. rujna makar smo sv. Mateja proslavili već u četvrtak.

Propovjednik Bojić nastavio je u svojim razmišljanjima o stupnjevima naše vjere. Kako bi preispitali samoga sebe potrebno je vjerovati u samoga sebe, vjerovati u druge, vjerovati u ideale i vrijednosti i vjerovati u Boga. Bez ovoga naša vjera je samo izvanjska.

Ono što je bilo lijepo vidjeti, to je bogatstvo naših KUD-ova koji su također sudjelovali u euharistijskom slavlju.

Nakon svete mise na prostoru ispred škole održana je Druga večer foklora u Širokoj Kuli na kojoj je sudjelovalo šest kulturno-umjetničkih društava:

1. HKUD "Široka Kula"
  2. KUD "Sloga" Mikleuš
  3. HKUD "LIka" Lički Osik
  4. KUD "Graničar" Cvitović
  5. FA "Dr. Ante Starčević" Gospić
  6. KUD "Jankovci" Stari Jankovci

Nakon programa KUD-ova okupljene je zabavljao tamburaški sastav Patrioti.