NAJAVA: Tribinu četvrtkom 21. lipnja predvodi Igor Vukić

Objavljeno   

NAJAVA: Tribinu četvrtkom 21. lipnja predvodi Igor Vukić

U četvrtak 21. lipnja 2018. godine u našem Pastoralnom centru Tribinu četvrtkom predvodi g. Igor Vukić.

Tribina počinje u 19 sati i svi su dobrodošli, a ulaz je slobodan. Tema tribine je "Zanemarene činjenice".

Igor Vukić rođen je u 1966. godine u Zagrebu u obitelji iz Gradine Donje. Osnovnu školu pohaao je u Pakračkoj Poljani, srednju u Kutini, a u Zagrebu 1992. godine završio je Fakultet političkih znanosti. Većina njegove obitelji je tijekom Drugoga svjetskoga rata prošla kroz Jasenovac.[3] Od 1990. radio kao novinar u brojnim medijima: u dnevniku Vjesnik (1990.-1991.), na Kutinskoj televiziji (preteča današnje Mreže TV) (1992.-1993.), u dnevnicma Novi list (1994.-2001.), Jutarnji list (2001.-2005.) i Poslovni dnevnik (2005.-2009.) te u tjedniku Privredni vjesnik (2009.-2016.). Sada samostalni novinar i publicist, istraživač, bavi se istraživanjem stradanja logora Jasenovac te je autor dviju knjiga.

U knjizi Radni logor Jasenovac iz 2018. godine građa se pretežno zasniva na istraživanju fondova Hrvatskog državnog arhiva u Zagrebu, tj. na 700 arhivskih kutija jugoslavenske Zemaljske komisije za utvrđivanje zločina okupatora i njegovih pomagača, na 200 kutija dokumenata administrativnih i vojnih vlasti NDH, na golemoj građi OZN-e, UDB-e i SDS-a SRH i SFRJ, na zbirkama dokumenata iz partizanskih izvora i vjerodostojih iskaza bivših logoraša te na znanstvenoj i publicističkoj literaturi.

Aktivni je sudionik tribina s tematikom Jasenovca, a o svojim istraživanjima govorio je na HRT-u, Z1 Televiziji, Laudato TV-u te manjim lokalnim televizijama. Piše za Hrvatski tjednik.[3]

Oženjen je i sa svojom suprugom i sinom živi u Zagrebu.

Kratki životopis: Wikipedija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se