Dvanaesta nedjelja kroz godinu - Svetkovina rođenja Ivana Krstitelja

Objavljeno   

Dvanaesta nedjelja kroz godinu - Svetkovina rođenja Ivana Krstitelja

Dvanaeste nedjelje kroz godinu 24. lipnja 2018. godine kada i slavimo svetkovinu rođenja Ivana Krstitelja svete mise su slavljene u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku u 9 i 11 sati.

Kako i kažu biblijska čitanja Ivan Krstitelj bio je najveći rođen od žene, ali ipak najmanji.

S njime završava Stari zavjet i započinje Novi zavjet. Pozivao je ljude na obraćenje i sam je krstio Isusa na rijeci Jordan.

Preč. župnik Blažević se u svojoj propovijedi najviše osvrnuo upravo na ovoga proroka. Bez njega bi biblijska povijest bila potpuno drugačija. Na kraju homilije župnik je istaknuo tri primjera: poniznosti, pravednosti i čistoći.

Prvo čitanje na svetoj misi u 11 sati pročitala je Petra Knežević. Psalam uz orguljašku pratnju Marine Marković otpjevala je Lucija Orešković. Drugo čitanje čitala je Maja Lasić, a molitvu vjernika u ime cijele župne zajednice ministranti.

Neka je svima blagoslovljen ovaj tjedan koji je pred nama.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se