Svetkovina apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla

Objavljeno   

Svetkovina apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla

Na svetkovinu apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla 29.lipnja 2018. sveta misa u našoj župi slavljena je u 9 sati.

Prvo čitanje i psalam je pročitala Ivana Đapić, a drugo čitanje Milica Jerković.

Župnik Luka je u svojoj propovijedi okupljenim vjernicima približio apostole kroz njihove živote.

Petar je bio ribar na Galilejskom jezeru. Jednostavan čovjek. Ali od svoje jednostavnosti napravio je velike stvari. Riječima: "Ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću crkvu i vrata paklena neće je nadvladati", Petar je napravio ono što mi dan danas svi zajedno živimo. Na njegovu grobu izgrađena je najpoznatija crkva kršćanskog zapada, veličanstvena bazilika Svetog Petra.

Sveti Pavao je bio rimski državljanin, bio je šatoraš. Na početku je progonio Isusa, ali nakon obraćenja nema gorljivijeg promicatelja Radosne vijesti. Svetog Pavla se u slikarstvu prikazuje s mačem u ruci jer mu je mačem odrubljena glava ili s knjigom svojih poslanica.

Neka nam apostolski prvaci pomognu u našem kršćanskom životu.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se