Hodočastili smo u nacionalno talijansko Marijansko svetište u Trstu

Objavljeno   

Hodočastili smo u nacionalno talijansko Marijansko svetište u Trstu

U petak 13. srpnja u 12 sati naša župna zajednica krenula je na jednodnevno hodočašće u Trst u nacionalno Marijansko svetište Italije.

U Trstu nas je dočekao g. Salvatore Porro na čiji se poziv župnik preč. Luka Blažević odazvao. Gospodin Porro dosta često hodočasti u Međugorje i u puno navrata boravio je u našoj župi u Ličkom Osiku. Samo svetište Marije kraljice i Majke sagrađeno je 1965. godine, a sagradio ga je biskup Antonio Santin.

U sam Trst se stiglo negdje oko 17:30 sati. Liturgija sa krunicom i procesijom i svetom misom počela je u 20:30 sati. Sama molitva krunice molila se na 5 svjetskih jezika, a na hrvatskom jeziku predmolila je Milica Jerković.

Zahvalni Majci Božjoj na primljenim milostima i g. Salvatoreu svojim kućama smo se vratili u ranim jutarnjim satima.

Tekst/Foto: Tomislav Ratković

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se