Peta korizmena nedjelja

Objavljeno   

Peta korizmena nedjelja

Pete korizmene nedjelje 7. travnja sveta misa u 9 sati slavljena je u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli jer je prva nedjelja u mjesecu. Sveta misa u 11 sati slavljena je u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

Danas evanđelje pred nas stavlja Isusa i ženu grešnicu koju su htjeli kamenovati po zakonu pa su Židovi iskušavali Isusa. Isus je međutim našao način i odgovorio im da tko je bez grijeha neka prvi baci kamen. Nitko nije ostao. Svi su se razišli. Isus je rekao ženi da ju ni on ne osuđuje.

Čovjek si ne smije uzeti nikada za pravo suditi i osuđivati druge. Može se osuditi zao čin neke osobe, ali ne osobu. Isus je i za takve dao svoj život. Čuvajmo se da ne sudimo i osuđujemo druge. Isus nam to izričito zabranjuje kada veli: "Ne sudite da ne budete osuđeni..." - biskup Zdenko Križić.

 

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se