Sveta tri kralja

Sveta tri kralja

U srijedu 6. siječnja proslavili smo blagdan Bogojavljenja ili Sveta tri kralja kako mi volimo zvati u našem hrvatskom narodu.

Sveta misa sa blagoslovom trikraljske vode u 9 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli, a u 11 sati u Ličkom Osiku.

Na svetim misama blagoslovljena je "Trikraljska" voda koju su župljani donijeli sa sobom kako bi blagoslovljenu vodu i sol odnijeli u svoje domove.

Nakon svete mise u 11 sati održan je svečani blagoslov Župnog dvora i Pastoralnog centra kojeg je predvodio župnik, preč. Luka Blažević sa okupljenim župljanima.

Dan Bogojavljenja ili kako se još naziva "Vodokršće" treba biti svima primjer da dolazimo u crkvu tražiti maloga Isusa jer su i Kraljevi s Dalekog istoka došli pokloniti se Njemu.

Slijedeći zvijezdu došli su do malene špilje gdje su našli novorođenog kralja.

Našašvši malo djetešce povjerovali su sve što je bilo napisano po Prorocima.

Što će nam ostati od ovog Božića, dragi brate i sestro?

Je li ostala jedna slika kojoj se mali Božić objavio ili tražio  sebe u nama?

Vjerujemo li da su Tri kralja uspjela u nama probuditi svijest o neprestanoj Božjoj ljubavi?

Jedna zvijezda koja je vodila kraljeve u tim noćnim danima kada i mi znamo zalutati;  i izgubiti se iz videokruga svjetla zvijezde,

Neka nas potakne da pogledamo u nebo i tražimo svoju zvijezdu vodilju kako bi i nas izvela iz tame.

Neka nas čuva zbijezda Božje ljubavi da ne lutamo ovim svijetom i pođimo hrabro za zvijezdom Spasiteljicom!

Pođimo za Onim čemu su nas naučili Mudri kako bi razdijelili dobro od zla i ušli u Svjetlo.