Ličanin prof. dr. sc. Josip Fajdić je predstavio svoju knjigu o Ličanima i Slavoncima

U četvrtak 1. srpnja u dvorani Pastoralnog centra naše župe sv. Josipa održana je tribina s početkom u 19 sati.

Na tribini je svoju knjigu predstavio dobri naš znani ličanin prof. dr. sc. Josip Fajdić, a knjiga se zove  Ličani i(ili) Slavonci - tragovi i poveznice.

Samog autora na početku tribine predstavila je nama dobro znana prof. Ana Lemić.

U obračanju okupljenima prof. Fajdić je iznio sadržaj svoje knjige i govorio o znanim licima iz Like i Slavonije te o činjenicama iz povijesti o raseljavanju Ličana u Slavoniju i obrnuto.

Hvala g. Josipu Fajdiću kojeg je kora kruha odvela u Slavoniju, točnije u Požegu da se uvijek sjeća svoga zavičaja, a on to najbolje vraća pisanjem knjiga o Lici i rodnoj grudi.

Na kraju ovog susreta župnik preč. Luka Blažević je pozdravio sve prisutne i zahvalio se na dolasku.