1. korizmena nedjelja

Objavljeno   

Evanđelje 1. korizmene nedjelje bilo je u znaku Isusova boravka u pustinji i njegove kušnje. Isus nije na našu sreću podlegao đavolskoj kušnji. Samo takav, čist i besprijekoran, čvrst i čist mogao je postati naš spasitelj i otkupitelj grijeha koji su nam ostavili naši praroditelji Adam i Eva. Slike kojima Matejevo evanđelje opisuje Isusove kušnje, podsjećaju na prvu kušnju prvog Adama u Edenu. Tamo je Adam posrnuo i pao, pa smo njegovim padom svi bili zahvaćeni slabošću i istočnim grijehom. Međutim, drugi Adam, Isus, pobjeđuje napasnika. To više nije osobna pobjeda Isusa i đavla, nego je otkupiteljski čin kojim Isus za sve nas pobjeđuje zlo i zloga. To je i jamstvo našeg duhovnog rasta i pobjede. Onoliko koliko se sjedinimo s Isusom, u hodu za njim, toliko smo sigurni i zaštićeni od Zloga! Bez njega ne!

 

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se