U Gospiću je održan predbožićni susret svećenika

Objavljeno   

U Gospiću je održan predbožićni susret svećenika

Predbožićni susret svećenika održan je u Gospiću 11. prosinca. Susret je započeo u katedrali Navještenja BDM, molitvom Srednjeg časa nakon koje je uslijedilo pokorničko bogoslužje koje je vodio o. Anto Knežević. Nakon pokorničkog bogoslužja susret se nastavio u Ordinarijatu gdje je predavanje održao dr. sc. Damir Šehić, svećenik Zadarske nadbiskupije. U svom predavanju pojasnio je  moralno-teološku perspektivu svećeničke službe danas.  Govoreći o moralnoj dimenziji ministerijalnog svećeništva, spomenuo se svećeničkog identiteta i krize svećeništva.

Moralna dimenzija svećeništva kao primarna dimenzija ljudske formacije često ostaje po strani svećeničke formacíje koja je najčešće usmjerena na duhovnu i intelektualnu dimenzíju, čijom se izgradnjom pokušava formirati pastoralna dimenzija svećeništva. Razumljivo kako je cjelokupni proces formacije svećenika izrazito pastoralno motiviran, cijeli proces ima svrhu autentične pastoralne formacije svećenika. Sublimat toga mogao bi se formulirati kako je ljudska formacija, koja "uključuje moralnu dimenziju temelj, duhovna formacije srce, intelektualna formacija sredstvo, a pastoralna formacija cilj.” rekao je predavač.

Nakon predavanja je uslijedila rasprava, te završna riječ i božićno čestitanje dijacezanskog upravitelja mons. izv. prof. dr. sc. Richarda Pavlića.

Susret je završio zajedničkim objedom u prostorijama Ordinarijata.

 

GSB

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se