Ličani iz Bizovca posjetili svoje rodni kraj

Ličani iz Bizovca posjetili svoje rodni kraj

Ovih dana tj. od subote do ponedjeljka Zavičajni klub Ličana "Gacka" iz Bizovca boravio je u našem Pastoralnom centru kako bi posjetio svoj rodni kraj i znamenitosti Like.

Za vrijeme boravka ovdje u Lici posjetili su Svetište hrvatskih mučenika na Udbini i samostan sestara Karmelićanki u Gospiću. Oni su naime svi iz župe sv. Mateja iz Bizovca. Naime u gospićkom Karmelu je također kćer Nikole Rukavine iz Bizovca. Bogu hvala njima na daru života i molitvi za svoju kćer koja se odlučila za najstroži redovnički red.

Svi oni su morali otići iz Like zbog osobne egzistencije. Lijepo je što su osnovali svoj Zavičajni klub te što gaje osjećaje prema svojim korijenima. Svi oni su sa ovog područja, od Perušića, Kose, Kosinja, Gacke doline....

Hvala im na posjeti, a također vjerujemo da su sa sobom ponijeli lijepe uspomene te da će se opet vratiti.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se