Slavlje Mlade mise u Starim Jankovcima

U nedjelju 5. listopada 2014. godine vlč. Luka posjetio je svoju rodnu župu u Starim Jankovcima. Imao je čast prisustvovati, koncelebrirati i propovijedati na Mladoj misi domaćeg sina fra. Vladimira Vidovića. Danas je veliko bogatstvo imati svećenika u obitelji. Tako su sami rekli i njegovi roditelji. Ujedno su se okupila sva duhovna zvanja župe Uznesenja BDM u Starim Jankovcima.

Duhovnih zvanja Bogu hvala ima dosta i ovdje ćemo navesti sva koja su rodom iz Starih Jankovaca te gdje su danas na službi.

Sestre Sv. Križa:

1. s. Emanuela Kvesić - Privlaka
  2. s. Zdenka Andrić - Đakovo
  3. s. Stela Filipović - Osijek
  4. s. Viktorija Šimić - Vinkovci
  5. s. Doroteja Krešić - Vukovar

Marijine sestre:

1. s. Ivana Vidoš - Blaškovec
  2. s. Samuela Markanović - Žepće

Karmeličanke Božanskog Srca Isusova:

s. Ivana Sarić - Hrvatski Leskovac

Sestre Srca Isusova - Rijeka:

s. Lidija Turić - studira u Rimu

Svećenici:

1. vlč. Marko Karliček - Marcika, Đakovo - umirovljeni svećenik
  2. vlč. Marijan Markanović, župnik u Kuželju, Riječka nadbiskupija
  3. vlč. Luka Blažević, župnik župa Lički Osik i Široka Kula i ravnatelj biskupijskog Caritasa Gospićko-senjske biskupije
  4. fra. Vladimir Vidović conv., župni vikar u Novom Selu u Vinkovcima
  5. vlč. Ivan Kisegi, trajni đakon u Novigradu u Istri.

Svako duhovno zvanje je plod molitve naroda. Molimo zato za nova duhovna zvanja jer žetve je puno, a radnika malo!