Radost zajedništva

Objavljeno   

Radost zajedništva

Povijest se ponavlja i to se može vidjeti na sljećem primjeru.

 

Tako je bilo i nekad kada su ljudi dolazili na svetu misu kako bi se podružili i vidjeli nakon nje. Tako je u Širokoj Kuli. Malo mjesto gdje je Domovinski rat napravio veliki ožiljak u srcima ljudi. Puno ih je stradalo i puno ih ima po cijeloj Lijepoj našoj te se rado vračaju na mjesto od kud su potekli.

 

Kao svake prve nedjelje u mjesecu kada se slavi sveta misa u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli, tako je i ove nedjelje, na 2. korizmenu nedjelju bilo veselo. Vjernici se skupe na svetoj misi i ne treba drugog povoda. Misa se pjeva, Jelena svira, nađe se i poneki ministrant i dovoljno. Nakon svete mise svatko sa svakim izmijeni koju riječ i divota. Za jednu župu koja je pretrpjela puno toga, ovo je veliko bogatstvo.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se