15. NEDJELJA KROZ GODINU

15. NEDJELJA KROZ GODINU

12. srpnja 2015.

Kroz sljedeći tjedan slavit će se u Katoličkoj Crkvi:

P. Majka Božja Bistrička
U. Franjo Solanski
S. Bonaventura, Dobroslav
Č. Gospa Karmelska, Karmela
P. Aleksije, Branimir, Dunja
S. Miroslav, Dalibor
N. 16. NEDJELJA KROZ GODINU

Na 16. nedjelju kroz godinu svete mise su u Ličkom Osiku u 9 i 11 sati.

Svaku večer u ovom tjednu svete mise su u 19 sati. Molitva krunice počinje u 18:30.

Ove nedjelje vlč. Luka Blažević proslavio je 25. godina svećeništva u svojoj rodnoj župi u Starim Jankovcima.

Iduću nedjelju 19. srpnja 2015. na misi u 11 sati ovdje u Ličkom Osiku vlč. Luka Blažević proslavit će srebrni jubilej, a propovijedat će prof. dr. Milan Šimunović.

Nakon nedjeljne svete mise i proslave srebrnog jubileja vlč. Luke Blaževića biti će druženje ispred crkve te se pozivaju svi dobre volje da donesu kolače kako bi se mogli zajednički počastiti.

Samoj proslavi prethodi trodnevnica.

U petak nakon svete mise u 20 sati biti će predstavljena knjiga Povijest župa Lički Osik i Široka Kula.

Knjigu će predstaviti mons. dr. sc. Mile Bogović, dr.sc. Željko Holjevac, dr.sc. Ivan Brlić i mr. Tomislav Klarić. Svi su pozvani doći i poslušati jer je knjiga jedno veliko bogatstvo za jednu župu.