Misijska nedjelja

Nedjeljnu svetu misu povodom misijske nedjelje u našoj crkvi predvodio je vlč. Jozafat Ngimonyi Mosha, svećenik crnac iz Tanzanije.

Misu je vodio na korektnom hrvatskom jeziku i pobrao simpatije vjernika koji su do posljednjeg mjesta popunili našu župnu crkvu.

Dobrodošlicu gostu zaželio je župnik Luka Blažević uz sudjelovanje kancelara naše biskupije vlč. Marinka Miličevića.

Ja sam Jozo. Već šestu godinu sam u vašoj lijepoj domovini. Na službi sam u Slavonskom Brodu. Volim vašu domovinu i vaš narod koji je istinoljubiv i bogobojazan.

Takvim riječima nam se sam misionar obratio. Za vrijeme mise imali smo radost krštenja djeteta Karmen Balenović, prvo dijete Ivanke i Danijela Balenović.