NEDJELJA KRISTA KRALJA

Objavljeno   

Naš svagdanji život je prožet dvostrukim i često vrlo oprečnim doživljajima. Jednom smo na vrhu, na površini, primamo priznanja, plješću nam. Drugi put se događa obratno, izbjegavaju nas, gaze nas, drže nas za ništa, izgleda nam kao da nismo za nikoga i za ništa. Jednom stojimo u središtu, onda smo netko. Drugi put smo odbačeni u kut i nismo nitko. I s ovim iskustvom smo, na blagdan Krista kralja bili sasvim blizu Isusa. Jednom su ga slavili i hvalili, a malo nakon toga pribili na križ. Uvađanjem blagdana Krista kralja mnoge se ljude poštuje. I dobro je vjerovati u Boga koji je na svom životu osjetio ovo dvostruko iskustvo. Tako možemo, zajedno s njim i u zajedništvu jedan s drugim slaviti svetu Misu. Krist Kralj treba biti istinski cilj našega života. Slika Krista Svevladara, Pantokratora koja se nalazi u pravoslavnim crkvama i na ikonama je vrlo izražajna u ovom slučaju. Kao što ova slika prožima cijelu istočnu kršćansku ikonografiju, tako mora prožimati i naš život. U tom pravcu mora ići naše pripremanje za sakramente, posebno prve pričesti i krizme. U tom smislu treba biti usmjerena i pastoralna briga za stare i bolesne u župi. Tu i naša molitva za pokojne dobiva svoj smisao. Tim povodom, župnoj zajednici su predstavljeni kandidati za sakrament Potvrde: Zvonimir Crnjak, Tomislav Frlan, Antonija Gabelica, Ivan Hečimović, Mihaela Kulaš, Lucija Orešković, Roberta Pešava, Nikolina Poplašen, Magdalena Potnar, Nikolina Šikić, Katarina Tomac, Dragica Tonković, Maja Bašić, Renata Biljan, Marko Lane Bukovac, Paulina Butković, Antonija Ćaćić, Mario Ćaćić, Nikolina Dejanović, Mate Drašković, Matea Đapić, Valentino Grgurić, Iva Javor, Dario Krpan, Josip Mesić, Marijan Petrlić, Luka Radošević, Ivana Rupčić, Katarina Šabanagić, Mario Šebalj i Kristijan Zalović. Da bi se što bolje mogli pripremiti za krizmu, svatko je dobio Katekizam katoličke Crkve - Kompendij, da što bolje upoznaju naše vjerske istine .

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se