Blagdan sv. Luke i imendan našeg župnika

Blagdan sv. Luke i imendan našeg župnika

U utorak 18. listopada proslavljen je sv. Luka evanđelista i imendan našeg župnika preč. Luke Blaževića.

U župi sv. Josipa u utorak 18. listopada bilo je svečano. Cijeli dan su pristizali čestitari kako bi svojem župniku i prijatelju čestitali nebeskog zaštitnika sv. Luku. Pogotovo svečano je bilo navečer. Sveta misa slavljena je u 18 sati i svetu misu je predvodio vojni i policijski kapelan u Gospiću vlč. Ivan Blaževac u suslavlju sa slavljenikom župnikom Lukom.

U čestitanju se također kasnije pridružio i biskup u miru mons. Mile Bogović, a kancelar biskupije prenio je pozdrave biskupa mons. Zdenka Križića koji zbog obaveza nije mogao doći.

Velika hvala neka je svima koji su uzveličali i pripomogli da ovaj blagdan bude što svečaniji, a župniku Luki želimo da ga uvijek na njegovom putu prati blagoslov nebeskog zaštitnika sv. Luke.