HKUD "Široka Kula" i zbor "Rijeka milosti" iz Široke Kule pjevali su Ličku pučku misu u Zagrebu

U nedjelju 6. studenog 2016. godine zbor župe sv. Mateja u Širokoj Kuli i HKUD "Široka Kula" gostovali su u crkvi sv. Marije na Dolcu u Zagrebu. Tom prigodom odpjevali su Ličku pučku misu koju je napisala Paula Fabinger Orešković povodom 200 godina župe sv. Mateja u Širokoj Kuli koja je tada i prvi put izvedena.

Svečanu svetu misu u 11 sati predvodio je naš župnik preč. Luka Blažević u suslavlju s domaćim župnikom preč. Zlatkom Golubićem.

U samom pjevanju Ličke pučke mise zboru iz Široke Kule pomogao je župni zbor Branimir iz Zagreba.

Kako druženje ličana u Zagrebu ne bi odmah završilo, puno je pomogao mons. Ivan Hren koji je ustupio svoj prostot u kuriji sv. Barbare na zagrebačkom Kaptolu gdje je vesela družina imala organiziran ručak.

Hvala svima koji su pridonijeli na bilo koji način kako bi ovo druženje prošlo u što boljem ozračju.