Djelatnici našeg Caritasa sudjelovali su na otvorenju Pučke kuhinje u Rakovici

Djelatnici našeg Caritasa sudjelovali su na otvorenju Pučke kuhinje u Rakovici

U nedjelju 15. siječnja 2017. godine djelatnici biskupijskog Caritasa Katarina Horvatović Pavičić i Jure Brkljačić sudjelovali su na otvorenju Pučke kuhinje u župi Rakovica.

Inicijator ove ideje bio je župnik vlč. Andrija Kekić koji je svojim trudom i sa pomoću biskupijskog Caritasa uspio ostvariti ono što je zamislio.

Prije otvaranja Pučke kuhinje slavljena je sveta misa u župnoj crkvi. Nakon svete mise svi vjernici i gosti su bili počašćeni u sklopu nove kuhinje.

Od danas je Pučka kuhinja krenula sa svojim humanitarnim radom te je odmah dopremljeno 30 obroka onima koji su se već prijavili.

Kuhinja će raditi svaki dan te sa Božjom pomoći kako župnik kaže, vjeruje se da će se broj korisnika s vremenom povećati.

Za korištenje kuhinje mogu se prijaviti svi sa područja općine Rakovice (župa Rakovica i Drežnik).