Sveti Blaž i sastanak Župnih pastoralnih vijeća

Sveti Blaž i sastanak Župnih pastoralnih vijeća

U petak 3. veljače na svetkovinu sv. Blaža slavljena je sveta misa u 18 sati.

Na svetoj misi po zagovoru Svetog Blaža po tradiciji blagoslovili smo grla sa svijećama koje smo blagoslovini na blagdan Svijećnice. Potjecao je iz grada Sebaste u Armeniji, a već od ranog djetinjstva i mladosti opredjelio se za Krista napustivši radosti i užitke ovoga svijeta. Na kraju je umro mučeničkom smrću.

Nakon svete mise u dvorani Pastoralnog centra svoj sastanak imala su Župna pastoralna i ekonomska vijeća. Napravio se plan rada za ovu godinu te su se vijećnici rasporedili po odborima kako bi se što bolje mogli približiti ljudima u našoj župi.

Dogovoreno je da ćemo imati i krenuti s tribinama svaki mjesec i to zadnji četvrtak u mjesecu.

Tim načinom bi Pastoralni centar trebao zaživjeti svojim punim plučima.