Šesta nedjelja kroz godinu

Šesta nedjelja kroz godinu

Na 6. nedjelju kroz godinu svete mise su slavljene u župi sv. Josipa u 9 i 11 sati. Obje svete mise predvodio je župnik preč. Luka Blažević.

U govoru na gori Isus podsjeća svoje učenike na obdržavanje 10 Božjih zapovijedi.

Tko želi biti Kristov učenik, postupa po duhu Božjih zapovijedi, i to je više od slova Zakona. Isus ne dokida vrijednost zapovijedi, nego pokazuje kako je dubok njihov smisao. Trebamo ih ispuniti u slobodi ljubavi! Neka nas u sve dane prati milosrđe Gospodinovo.

Čitanja na svetoj misi u 11 sati pročitale su Josipa Mareković i Maja Lasić dok su molitvu vjernika pročitali ministranti.