Oprost i pomirenje važan su dio kršćanskog života

Oprost i pomirenje važan su dio kršćanskog života

U utorak 21. ožujka u našoj župi nastavljene su Pučke misije pod vodstvom o. Zvonka Šeremeta.

U jutarnjim satima obilazio je bolesne i nemoćne po cijeloj župi, a popodnevni dio nastavljen je s razgovorima i svetom ispovijedi.

Na svetoj misi u 18 sati progovorio je o važnosti oprosta i pomirenja i naveo je 14 životnih primjera koji pokazuju kako doći di punine s Bogom.

Nakon svete mise u 19 sati u dvorani Pastoralnog centra susreo se s bračnim parovima. Govorio je o odnosu u braku te o važnosti osnivanja Obiteljske zajednice u župi. Ona je jedno veliko bogatstvo koje služi svećeniku tj. župniku uvijek na raspolaganju.

Prvo čitanje na svetoj misi pročitala je Josipa Mareković, psalam Maja Lasić, župnik Luka Blažević navijestio je evanđelje,a molitvu vjernika su pročitali ministranti.