Uskrsno bdijenje u našoj župi

Uskrsno bdijenje u našoj župi

Uskrsno bdijenje u našim župama započelo je službom svjetla i slavljeno je u 19 sati u Širokoj Kuli, a u 21 sat u Ličkom Osiku.

Blagoslovila se nova vatra izvan crkve i u procesiji se ušlo u samu crkvu noseći novu uskrsnu svijeću koja je zapaljena iz ognja.

Liturgiju uskrsnog bdijenja predvodio je vojni i policijski kapelan u Gospiću vlč. Ivan Blaževac uz župnika preč. Luke Blaževića.

Poslije službe riječi nastavila se krsna služba gdje se blagoslovila nova voda kojom će se krstiti novokrštenici do sljedećeg Uskrsa.

Liturgija je završila euharistijskom službom i blagoslovom uskrsnih jela koje su vjernici donijeli sa sobom u crkvu.