Treća uskrsna nedjelja

Treća uskrsna nedjelja

Evanđelje Treće uskrsne nedjelje opet nas vraća na Uskrsni ponedjeljak. Učenici su na putu u Emaus i susreću ga te ga na kraju prepoznaju u lomljenju kruha.

Svete mise su danas slavljene u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku u 9 i 11 sati i predvodio ih je župnik preč. Luka Blažević.

Prvo čitanje na svetoj misi pročitala je Petra Knežević, psalam je odpjevao zbor, a drugo čitanje pročitala je Maja Lasić. Molitvu vjernika pročitli su naši ovogodišnji krizmanici kojima će sutra naš biskup mons. Zdenko Križić podijeliti sakrament Potvrde.

Pitanje je svima nama je li nama gori srce kada svratimo u crkvu na svetu misu poput ovih učenika na putu u Emaus. Prepoznajemo li i mi Isusa u euharistijskoj žrtvi?