Slavlje Prve pričesti u našoj župi

Slavlje Prve pričesti u našoj župi

U nedjelju 28. svibnja devetnaestero djece u našoj župi sv. Josipa primilo je po prvi puta Isusa na svetoj misi u 11 sati u maloj bijeloj hostiji.

Svečanu svetu misu predvodio je župnik preč. Luka Blažević.

Tema ovogodišnje Prve pričesti bila je Gospodnji alati. Bog je svakoga od nas stvorio i dao nam talente u obliku alata. Svatko je sposoban za nešto i za to trebamo zahvaliti upravo svome stvoritelju.

Tako se ispred oltara moglo simbolično vidjeti zemaljske alate kojima čovjek svakodnevno barata, a ovogodišnji prvopričesnici su Božji alati koji započinju sada svoj vjernički život u pravom smislu riječi.

Čestitamo prvopričesnicima i njihovim obiteljima na primljenom sakramentu kao i vjeroučiteljici Mariji Milinović Marković koja ih je pripremala. Vjerujemo da neće zaboraviti na Isusa do sljedećeg sakramenta.

Prvu pričest primili su:

1. Lucija Borčić