Proslava zlatne mise u Cetingradu

Objavljeno   

Na blagdan apostola Petra i Pavla u Cetingradu je održan događaj za pamćenje. Petrovo, koje je suzaštitnik župe Cetingrad, mons. Ožura odabrao je za zlatnu misu, 50 godina svećeničke službe. Svih ovih 50 godina mons. Ožura proveo je u ovoj župi (osim progonstva s narodom). Već od 10 sati počeli su pristizati ljudi iz šire okolice. Posebno su bili zapaženi oni koji su došli iz Slavonije. U 11 sati svečana zvonjava najavila je dolazak zlatomisnika pred oltar. U pratnji 14-ak svećenika svečar je došao pred oltar. Crkva je bila sva raspjevana. Pjevanje je predvodio Collegium pro musica sacra iz Zagreba. Radio Slunj je izravno prenosio euharistijsko slavlje. Svečara je pozdravio dekan mons. Mile Pecić i čestitao na vjernosti Kristu u mijenama ovoga svijeta kroz 50 godina. Jedna djevojčica izrecitirala je pjesmicu svečaru a druga predala cvijeće. Tada je dr. Franjo Jurčević pročitao biskupovu čestitku i pridružio se svojom. Kroz zlatomisničko slavlje vodio je i animirao mons. Milan Šimunović iz Rijeke. On je i propovjedao. Istakao je: " Sestre i braćo! Svećenici, evo i naš zlatomisnik Marijan, naši roditelji, danas i vjeroučitelji u školama, ništa drugo nisu željeli i ne žele nego samo ponavljati da valja izdržati u životnim kušnjama i razapinjanjima, kako je postupio sam Isus, njegovi apostoli, sve do našega blaženog Alojzija Stepinca...Ali pritom nismo sami, nas okuplja pobjednička vjera, vjera u Isusa Uskrsloga, da možemo biti sigurni da zapravo idemo prema istinskoj budućnosti. Tu vjeru jačamo na svakoj misi.". Na prinosu darova sudjelovali su ministranti. Slavlje je doseglo vrhunac u Pričesti. Kako to obično biva otpjavna je svečana himna Tebe Boga hvalimo. Svečar je zahvalio mnogima koji su ga zadužili u životu i jedva prikrio suze. Na kraju otpjevana je Lijepa naša, hrvatska himna. Zlatomisničko slavlje nastavljeno je u velikoj dvorani Miće Valentića koja može primiti 500 gostiju. Redale su se zdravice, glazbenici su svirali. Cetingradska tamburica posebno je bila zapažena. Zdravice su izrekli dekan Pecić, vlč. Franjo Jurčević, general T. Medved (domaći sin), u ime Osnovne škole cetingrad čestita Danica Plivelić, zatim Fikret Abdić, efendija Muhić, g. Hajro Muhamedagić, Ilija Perković i mnogi uglednici.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se