Proslava sv. Elizabete na Baškim Oštarijama

Objavljeno   

I ove godine župljani i hodočasnici proslavili su nebeskog suzaštitnika župe Baške Oštarije, sv. Elizabetu.

Župna crkva bila je pretijesna za sve hodočasnike, raseljene Oštarce i njihove goste.

Sv. Misu predvodio je vlč. Luka Bažević župnik Ličkog Osika i Široke Kule. Uz vlč. Luku misno slavlje su vodili vlč. Marinko Miličević i vlč. Nikola Turkalj. Riječi dobrodošlice i zahvale izrekao je vlč. Marinko, župnik župe Baške Oštarije Nakon Mise uslijedilo je polaganje vijenaca na spomenik ubijenih Oštaraca i Brinjaka iz drugog svijetskog rata. Vijence su položili načelnik Općine Karlobag Ivan Tomljenović, zamjenik načelnika Boris Smojver i predsjednica Općinskog vijeća Mirjana Blašković.

Kako to i inače biva nakon misnog slavlja uslijedilo je veliko narodno veselje. Za užarenu atmosferu pobrinuo se popularni sastav Narodni dar iz Gacke doline koji su svojom svirkom razveselili sve mještane i njihove goste i u njima probudili drage uspomene na neka prošla vremena.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se