2. dan trodnevnice uoči svetog Josipa

Objavljeno   

Na drugi dan trodnevnice, u ponedjeljak 17. ožujka svetu misu je predvodio p. Marko Šop, dehonijanac, redovnik Srca Isusova iz Zagreba u koncelebraciji sa župnikom Lukom Blaževićem i vlč. Marinkom Miličevićem, biskupijskim kancelarom. U svojoj propovijedi je istaknuo kako bi mi trebali odgovoriti na Božju ljubav. Važno je za svakog čovjeka da zna prepoznati kada čini grijeh, jer mnogo puta čovjek sagriješi da i ne zna. Vrijeme je korizme, vrijeme posta i pokore pa je to ujedno vrijeme kada trebamo raditi na sebi. Trebamo shvatiti da nasuprot ljubavi stoji egoizam koji nas uništava i to nesvjesno. Zato trebamo biti kao sportaši ili profesionalni svirači koji svaki dan vježbaju da bi postali bolji i bolji. Tako i mi moramo vježbati u molitvi, postu i pokori te prepoznati drugoga u potrebi, a ne uvijek gledati sebe i samo sebe, jer takav put vodi do pakla. Dakle, moramo prihvatiti svoj križ u svakodnevnom životu, bilo to u obitelji, poslu, školi..., da bi sebe mogli istrenirati kao pravog kršćanina koji je spreman za sve, i za uspone i padove - poručio je p. Šop.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se