3. dan trodnevnice uoči svetog Josipa

Objavljeno   

Treći dan trodnevnice svetu misu je predvodio p. Marko Šop u suslavlju sa domaćim župnikom Lukom Blaževićem i biskupijskim kancelarom vlč. Marinkom Miličevićem.

U propovijedi je p. Šop istaknuo kako je važno ljubiti Boga iznad svega, više nego samoga sebe. Upozorio je također kako se ljudi u današnje vrijeme obraćaju hodžama, bienergitičarima, raznim vračarima, astrolozima i sl. Na taj način dobivaju zašitu zloduha, a kasnije pate, ne znajući kako se riješiti ovisnosti od njih. "Ja sam GOspodin Bog tvoj, nemaj drugih Bogova osim mene", prva je zapovijed koje se svaki kršćanin u svakom trenutku treba pridržavati. Ispričao je i priču kako se jednom čovjeku u Zagrebu klanjaju, donose mu cvijeće, a on stoji na pijedastalu, kao na oltaru, u bijelini i ljudi misle kako je on njihov spasitelj,a naš je Spasitelj jedini Isus Krist. I sam je on bio kušan u pustinji, ali je on ostao vjeran svome Ocu. Tako i mi, uzdsajući se u Gospodina, moramo hodati u vjeri, iako kušani, ne dopusititi da nas bilo što odvoji od Boga. Vrijeme je korizme i svi smo pozvani o tome razmišljati, bilo da se to radi o nama ili bilo kome drugome jer to je poziv nas kršćanina.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se