U Senju se sastali članovi Senjskog kaptola

Objavljeno   

U Senju se sastali članovi Senjskog kaptola

U srijedu 5. srpnja 2023. kanonici Senjskog kaptola „Svete Marije“ održali su godišnju sjednicu.

Nakon molitve Trećeg časa u katedrali Uznesenja BDM s početkom u 10,30 sati, u župnom domu u Senju biskup mons. Zdenko Križić otvorio je, uvodnim  pozdravom, rad sjednice. Uz biskupa, sudjelovali su kanonici: mons. Mile Čančar,  kanonik u miru mons. Tomislav Šporčić,  mons. Marinko Miličević,  preč. dr. Richard Pavlić i  preč. Nikola Turkalj, preč. Mile Šajfar i preč. Stjepan Zeba te začasni kanonici Luka Blažević i Silvio Milin.  Prepošt kaptola mons. Mile Čančar predstavio je dnevni red sjednice koji su prisutni kanonici prihvatili. Pročitan je zatim zapisnik prošle sjednice. U razgovoru, osvrnuli su se na rad Kaptola, tj. o sudjelovanju kanonika na slavljima za Gospu Karmelsku  u Senju, Smiljanu i Kuterevu. Zatim su razgovarali u sudjelovanju kanonika u slavlju Velike Gospe na Krasnu kao i na program sudjelovanja kanonika na proslavi  Sv. Marije Magdalene u Gospiću. Razgovor se nastavio o aktualnim temama te trenutnom stanju u Biskupiji.

Sjednica je završena objedom za koji se pobrinuo domaćin preč. dr. Richard Pavlić sa svojim suradnicima.

     Tiskovni ured GSB

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se