Lika ZA Slavoniju

Objavljeno   

Na željezničkom kolodvoru u Perušiću 31. svibnja. mnogo ljudi je bilo marljivo od ranog jutra. Naime, radi se o utovaru sijena u 10 vagona Hrvatskih željeznica koji će krenuti za Slavoniju.

Početkom ovog tjedna puno je ljudi pokretalo ovu akciju, a pošto dobrota nema granica, akcija je uspjela. Svi su željeli donirati dio svoga sijena. Sijeno za Slavoniju doniralo je puno ljudi; od župljana župe Ličkog Osika iz Mušaluka, starog Ličkog Osika, Vukšića, dobrih ljudi iz Perušića i okolice. Velik doprinos ovoj akciji dao je vlč. Luka Blažević, ravnatelj Caritasa Gospićko-senjske biskupije, općina Perušić na čelu s načelnikom Ivicom Turićem i Luka Kasumović, ing. šumarstva koji je koordinator cijele ove velike akcije jer je on sve oko transporta sijena dogovorio s Ministarstvom poljoprivrede.

Na utovaru sijena sudjelovalo je mnogo ljudi, od radnika Hrvatskih šuma, pa sve do onih koji su željeli darovati svoje slobodno vrijeme za ono što je dobro i hvale vrijedno. Prijevoznici s ovog područja ustupili su svoje kamione da se sijeno može prevesti na željeznički kolodvor.

Sijeno koje je utovareno stići će do Spačve gdje će se onda raspodijeliti svima prema potrebama. Na samom utovaru ljudi su poručili da ovo nije zadnja akcija, jer čim pokose i posuše novo sijeno, ono će također donirati za Slavoniju tako da stoka ima što za jesti dok se situacija na poplavljenim područjima na smiri i ne dođe u normalu.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se