Proslava dana bl. Alojzija Stepinca u Širokoj Kuli

Objavljeno   

U Širokoj Kuli, 10.veljače 2012. slavljena je svečana sveta misa povodom proslave dana blaženoga Alojzija Stepinca.

Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup i kardinal, smatra se jednim od najvećih velikana crkve u Hrvatskoj i najpoznatiji je hrvatskih mučenik.

Papa Ivan Pavao II. proglasio ga je blaženim 1998. godine u Mariji Bistrici. Njegov spomendan slavi se 10.veljače, a u Širokoj Kuli se tradicionalno slavi sveta misa. Tamo se u crkvi sv. Mateja nalaze moći i kip bl. Stepinca.

Tako je i ove godine proslavljena sveta misa koju je predvodio župnik vlč. Luka Blažević uz asistenciju đakona vlč. Ivice Tolla koji je pod svetom misom propovjedao i u svojo propovijedei istaknuo život, djelo i duhovnost samog blaženika.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se