Postavljen kip Gospe Lurdske u crkvi sv. Mateja

Objavljeno   

Postavljen kip Gospe Lurdske u crkvi sv. Mateja

Na blagdan Gospe Lurdske 11. veljače 2015. godine u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli postavljen je kip Gospe Lurdske. Ovaj dan je poseban u svijetu jer je danas i Svjetski dan Bolesnika.

Inicijativa oko nabavljanja kipa došla je na blagdan Marije Bogorodice. Župnik Luka Blažević vidio je da nema naše Gospe u crkvi. U crkvi sv. Josipa postoji kip Gospe Fatimske, pa je za crkvu sv. Mateja nabavljen kip Gospe Lurdske. Kip je crkvi sv. Mateja darovala obitelj Vojvodić: Tihomir, Nikica i Ivanka.

Blagoslov kipa na Gospu Lurdsku predvodit će vlč. Marinko Miličević, kancelar Gospićko-senjske biskupije.

Danas je ujedno i 4. devetnica u čast sv. Josipu te je svatko pozvan da prisustvuje ovoj svečanosti. Molit će se za zdravlje po zagovoru Gospe Lurdske i za sve bolesne, a sv. Josip će svojom providnošću doprijeti do svakog srca i zagovarati nas kod naše majke Marije i Isusa.

 

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se