Krštenje Lucije Dasović

Objavljeno   

Krštenje Lucije Dasović

U nedjelju 15. veljače 2015. godine na svetoj misi u 11 sati krštena je Lucija Dasović. Ona je kći Marka Dasovića i Ivane r. Mikić iz Vukšića br. 9. Kumovi su na krštenju bili Martina i Josip Treger. Lucija je prvo dijete obitelji Dasović

Tim činom malena Lucija postala je punopravni član Crkve. Izbrisan joj je istočni grijeh s kojim se mi svi rađamo.

Slušajući riječi roditelja i kumova koji su se obvezali da će odgajati Luciju u kršćanskom duhu, vjerujemo da će zaista i biti tako. Pomoć roditelja vrlo je važna za razvoj krsne milosti. Tu je važna i uloga kuma ili kume, koji, stoga, trebaju biti postojani vjernici, sposobni i spremni pomoći novokršteniku, djetetu ili odraslome, na putu kršćanskog života. Njihova je zadaća prava crkvena služba. Dio odgovornosti u razvoju i očuvanju milosti primljene krštenjem snosi i sva crkvena zajednica.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se