Proslava Gospe Fatimske

Objavljeno   

Proslava Gospe Fatimske

U srijedu 13. svibnja 2015. godine proslavili smo u crkvi sv. Josipa Gospu Fatimsku. Ako pogledamo u bližu povijest, bivši župnik Alojz Kukec također je častio Gospu Fatimsku svakog 13. dana u mjesecu otkada je došao kip u crkvu.

Katolička je Crkva službeno priznala ukazanja Blažene Djevice Marije u portugalskom gradu Fatimi, 1917. godine.

U svojoj propovijedi vlč. Luka Blažević vjernicima je približio Gospu Fatimsku. Opisao je kako je sve to počelo s ukazanjima te koju ulogu Gospa Fatimska ima danas u vjerskom životu. Gospa se ukazivala iznad hrasta crnike, visokog oko jedan metar. Bl. Franjo samo je vidio Gospu, ali je nije čuo. Bl. Jacinta vidjela je i čula Gospu, a Lucija je pored toga i razgovarala s Gospom. Ukazanja su se zbivala oko podneva.

Na kraju svete mise vjernici su se okupili oko Gospinog kipa te se zajedno pomolili te primili završni blagoslov.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se