Okupljanje obitelji Mate Mateše Nikšić u Širokoj Kuli

Poznata Kuljska obitelj Mateše Nikšić iz Široke Kule okupila se u petak 15. svibnja 2015. godine u Širokoj Kuli. Inicijator okupljanja bio je Mate Nikšić Beli.

Za vrijeme komunizma uvijek su ostali vjerni Crkvi, a to se vidi prema milostima kojim ih je Bog nagradio.

Na početku su se okupili na svetoj misi u 18:30 sati koju je predvodio župnik Luka Blažević. Na misi su zahvalili za sve milosti koje su primili, a sjetili su se i svojih pokojnih.

Na kraju svete misi učinili su zajedničku fotografiju svih okupljenih premda je ovo mali dio ove velike obitelji.

Župnik je pohvalio inicijativu okupljanja ove obitelji i rekao: "Tko se spominje svojih korijena, može imati svjetlu budućnost!"

Jedan dio Matešinih živi u Širokoj Kuli, Gospiću, Zagrebu, Karlovcu, ali i po svijetu (Švicarskoj, Americi, Njemačkoj...)

Odlučili su da će se okupljati svake godine u petak između Spasova i nedjelje.

Susret je završen zajedničkim druženjem u restoranu kod Matanića u Širokoj Kuli.