16. NEDJELJA KROZ GODINU

16. NEDJELJA KROZ GODINU

U tjednu koji je pred nama u Katoličkoj Crkvi slavimo:

19 N 16. KROZ GODINU, Makrina, Simah, Aura, Zora, Zlatka, Zlata
20 P ILIJA PROROK, Apolinar
21 U Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
22 S Marija Magdalena, Manda, Magda
23 Č BRIGITA ŠVEDSKA, Ezekijel, Apolinar
24 P Kristina, Eufrazija, Boris, Ljudevita
25 S JAKOV ap., Jakša, Jaka, Kristofor, Krsto
26 N 17. KROZ GODINU, Joakim i Ana - roditelji BDM, Anka, Anica

Na 16. nedjelju kroz godinu na svetoj misi u 11 sati vlč. Luka Blažević zahvalio se dragom Bogu na 25. godina svećeničkog zvanja. Na tome mu od srca čestitamo!

Sljedeće nedjelje svete mise su redovito u 9 i 11 sati u Ličkom Osiku.

U utorak bogoslovi Riječke metropolije gostuju u našoj župi i sudjelovati će na svetoj misi u 19 sati.

U ponedjeljak se sv. Ilija posebno slavi u Sincu.

U srijedu je Dan grada Gospića i sv. Marija Magdalena. Svečanu svetu misu u 10 sati u  katedrali predvodi naš biskup mons. Mile Bogović.

U subotu je sveti Jakov i posebno se slavi u Bilaju i Pazarištu.

U petak je župnoj zajednici predstavljena knjiga Povijest župa Lički Osik i Široka Kula. Knjige možete nabaviti nakon svetih misa ili u župnom uredu.

Tom prigodom je i svečano blagoslovljen Pastoralni centar kako bi i službeno mogao započeti sa svojim djelovanjem.