Počela nova vjeronaučna i školska godina

Objavljeno   

Počela nova vjeronaučna i školska godina

U ponedjeljak 7. rujna 2015. godine započela je nova školska i vjeronaučna godina. Tako su učenici i vjeroučenici stigli do škole nakon ljetnih praznika. Počinju nove obaveze, novi izazovi, kriteriji su povečani.

U OŠ. dr. Franje Tuđmana najmanje, tj. one koji su krenuli u prvi razred dopratili su roditelji. Upisano je 24 djece u Ličkom Osiku i troje u PŠ Široka Kula.

Da bi školska i vjeronaučna godina protekla što uspješnije, učenici su sa svojim učiteljima krenuli na svetu misu u župnu crkvu sv. Josipa i zazvali Duha Svetoga. Molili su za bolji uspjeh u novoj školskoj godini, strpljivost, ljubav jednih prema drugima...

Nakon svete mise koju je predvodio vlč. Luka Blažević djelatnike škole pozvao je župnik na ručak u Pastoralnom centru. Tom prigodom su neki po prvi puta vidjeli kako izgleda unutrašnjost Pastoralnog centra na opće oduševljenje.

Danas smo došli, Bože, u tvoj dom i naš
moleći, da nam po svom Duhu, blagoslov svoj daš.
Da blagosloviš naše učitelje i nas, učenike
da znanjem i mudrošću ispunimo svoja srca,
a dobrim ocjenama naše imenike.
Radujemo se ponovnom zajedništvu, druženju i radu,
novim susretima, miru u razredima, učenju i skladu.
Vodi svojim Duhom sve koji nas prate
da nas obrazuju i odgoje za poštene ljude,
i radine građane Hrvatske domovine.
Hrani nas danas i uvijek svojom Riječju i Tijelom
da te ove školske i vjeronaučne godine
slavimo mišlju, rječju i djelom.
A, za sve dosadašnje propuste i grijehe
molimo, oprosti i vrati u naša srca i lica
iskrene i dobronamjerne osmjehe.
Da obogaćeni znanjem, kulturom i pravom vjerom
budemo radost Tebi,
našim roditeljima, Crkvi i Rodu cijelom.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se