Sjećanje na žrtve Široke Kule

Objavljeno   

Sjećanje na žrtve Široke Kule

Godine prolaze od gubitka naših dragih mještana. Ovo je već 24. godina kako je 40 mještana Široke Kule i okolnih mjesta stradala od zle ruke.

Komemoracija za sve žrtve počela je u 16:45 polaganjem vijenaca i molitve kod spomenika za sve žrtve II. svjetskog i Domovinskog rata.

Obitelji koji su izgubile svoje najmilije pred spomenik su donijele svoje svijeće i zahvale za njihove drage i opet Bogu zahvalile na daru slobode koju je dao svima. Uz obitelji, vijence i svijeće su položili OŠ dr. Franje Tuđmana iz Ličkog Osika u znak sjećanja na najmlađu žrtvu Vericu Nikšić, čelnici grada i policije.

Uvijek su tužni ovakvi trenutci. Sjećamo se onoga što je nas najviše pogodilo, ali...

U 17 sati slavljena je sveta misa za sve žrtve Široke Kule i okolnih mjesta. Koncelebriranu svetu misu predvodio je fra Žarko Relota, gvardijan samostana sv. Frane u Splitu, župnik i vojni i policijski kapelan u suslavlju s domaćim župnikom vlč. Lukom Blaževićem, gospićkim dekanom i rektorom katedrale mons. Milom Čančarom i vojnim i policijskim kapelanom u Gospiću vlč. Ivanom Blaževcem.

Zlo je uvijek među nama i bilo je, ali i dobrota. Pitamo se zašto Bog dopušta zlo. Znamo puno slučaja gdje je Bog dopustio zlo zbog ljudi koji su to unijeli u sebe. Zlo je indoktrinirano ili usađeno u nekoga.

Suprotnost od zla je dobro. To svaki čovjek ima u sebi, ali opet se dopušta djelovanje zloga na neki način. Mi ne možemo danas reći da su ljudi zli koji su napravili neki zločin. Tako su oni učeni. Nisu oni zbog toga krivi.

Ako mi želimo u dobroti kretati naprijed, trebamo reći: "Ako si dobar, sa mnom možeš biti još bolji; ako si pravedan, sa mnom možeš biti još pravedniji; ako želiš praštati, idi sa mnom i praštat ćemo"!

Ovo su riječi koje je poručio svima okupljenima na misnom slavlju fra Relota.

Ne treba nikome zahvaljivat koji je došao danas na ovaj dan u Široku kulu.

Mi svi smo došli zbog svoje dobrote koju nam je Bog dao. Vjerujmo u Njega i pouzdajmo se Njemu!

 

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se