30. NEDJELJA KROZ GODINU

30. NEDJELJA KROZ GODINU

Kroz sljedeći tjedan slavit će se u Katoličkoj Crkvi:

P. Demetrije Srijemski, Zvonimir
U. Sabina, Gordana
S. Šimun i Juda Tadej ap.
Č. Narcis, Donat
P. Marcel
S. Alfons Rodriguez, Vuk
N. SVI SVETI

Ovaj tjedan završavaju listopadske pobožnosti. Pozivaju se svi da dođu i zahvale Majci Božjoj na svim milostima. Krunica svaki dan počinje u 17 sati nakon koje se slavi sveta misa.

U utorak se posebno pozivaju mladi na krunicu.

Sljedeće nedjelje na balgdan Svih svetih sveta misa je u 9 sati u Širokoj Kuli, a u 11 sati u Ličkom Osiku.

Na Dušni dan sveta misa je u 9 sati u Ličkom Osiku

U subotu navečer dan uoči Svih svetih molit ćemo u svetoj misi za sve svete i na taj način biti blizu s Bogom u crkvi, a ne na poganski način kao neki koji slave noć vještica.

Svete mise za pokojne se mogu naručiti slj. subotu i na Dušni dan u 9 sati ujutro. U nedjelju na blagdan Svih svetih može biti samo moljenje.

Vjeronauk za sakramente je redovito.

Najavljujemo:

• 8. studeni -  sveta misa za sve zatočene u srpskim logorima
  • 14. studeni - susret čitača u liturgiji u našoj župi
  • 20. studeni - hodočašće u Hercegovinu

Povodom godine milosrđa naša biskupija će hodočatiti u Poljsku u mjesecu travnju 2016. godine. Sve pojedinosti se mogu dobiti u župnom uredu. Jedinstvena cijena je 1995 kuna, a može se platiti u ratama po 330 kuna.

Na nedjelju Krista kralja nakon podnevne svete mise biti će izloženo Presveto cijeli dan. To je prilika da se dođe pokloniti Isusu u presvetom oltarskom sakramentu.