Naši ministranti

Objavljeno   

Ministranti naše župe

Ministrant je osoba koja pomaže svećeniku za vrijeme mise. Ministrantova zadaća je pripremiti oltar, prinositi darove (hostija i vino), donositi ampulice, donositi misnu knjigu, zvoniti zvoncem kad ljudi kleknu na najvažniji dio mise. Stariji ministranti ponekad predvode molitve. Ministranti su počašćeni svojom službom koja je sama svoj dar, jer oni su do svećenika najbliži oltaru i Isusu Kristu koji dolazi tijekom pretvorbe. U našoj župi djeluje veći broj ministranata koji se rado uključuju u misna slavlja, te predmoljenje krunice prije nedjeljnih svetih misa. Ono što je jako lijepo je to što broj ministranata neprestano raste. Ministranti naše župe su: Lorena Biškupić, Nikolina i Katarina Rupčić, Josipa i Ivan Mareković, Maja Lasić, Petra Knežević, Pave Drašković, Josip Jurković, Roberta Pešava, Lucija Orešković, Mihael Jurica, Mateo Prša, Marija Poplašen, Ana Bašić, Leonarda Murgić, Martina Rogina, Dorotea Jurica, Luka Biškupić, Ana Karić, Marina Marković... i ja. Lijepo je za vidjeti da smo svake nedjelje za oltarom i da svoj posao obavljamo sa velikom ljubavlju.

(Ivana Rupčić)

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se