Prva srijeda velike devetnice u čast sv. Josipu

Prva srijeda velike devetnice u čast sv. Josipu

U župi sv. Josipa u Ličkom Osiku u srijedu 20. siječnja 2016. godine slavljena je sveta misa u čast sv. Josipu da se svi čim bolje duhovno pripreme za župni blagdan sv. Josipa. Ispred nas je tako još 8 srijeda do proslave patrona župe.

Svetu misu u 18:30 sati predvodio je biskupijski kancelar vlč. Marinko Miličević u suslavlju s vlč. Herbertom Berishom.

Lijep broj vjernika se skupio na svetoj misi. Prije same mise molila se krunica sv. Josipu.

Vlč. Marinko svima je približio sv. Josipa kao čestitog čovjeka koji je bio zemaljski otac Isusa Krista. Koliko je živio jednostavnim i požrtvovnim životom najbolje znaju sv. Marija i Isus, a mi se njemu slobodno možemo utjecati u svakoj nevolji jer Isus sigurno neće odbiti nekoga tko se utječe njegovom zemaljskom ocu.

Nakon svete mise u 19 sati svoj suret je imala molitvena zajednica Božjega milosrđa na kojoj je također sudjelovao vlč. Marinko.