Dramski prikaz muke Kristove - 2. dan trodnevnice uoči sv. Josipa

Objavljeno   

Dramski prikaz muke Kristove - 2. dan trodnevnice uoči sv. Josipa

U četvrtak 17. ožujka 2016. godine nastavili smo s bližom pripravom za naš župni blagdan - Josipovo.

Svečanu svetu misu u 18 sati predvodio je fra Ivan Lukač iz Knina u koncelebraciji s župnikom Lukom Blaževićem.

U svojoj propovijedi se osvrnuo na sakrament pomirenja. Sveta ispovijed bi trebala biti važna točka u našem životu. Ne smijemo to zanemarivati jer sami sebi činimo štetu. Milosrdni Bog nas čeka u sakramentu pomirenja i nudi nam svoje milosrđe opraštanjem. Godina je Milosrđa te budimo spremni pokazivati svoje milosrđe jedni prema drugima tj. prema bližnjemu jer iz toga proizlazi sve ostalo.

Nakon svete mise glumačka skupina FRAMA Knin predvođena kapelanom fra Ivanom Lukacem predstavila je Dramski prikaz muke Kristove.  Glumci-amateri vjerno su uprizorili posljednje dane iz života Isusa Krista: od Posljednje večere do razapinjanja na Kalvariji.

Pod redateljskom palicom gosp. Ante N. Tadića Šutre kninska “Muka” je postala prepoznatljiva i izvan Dalmacije te oni često u Korizmi gostuju po različitim župama kako bi vjernicima unijeli jedan novi aspekt muke Kristove.  U izvedbi je sudjelovalo oko 40 glumaca-amatera, a spirutus movens cijelog projekta je fra Ivan Lukač, župni vikar.

Puno hvala FRAMI iz Knina i fra Ivanu Lukaču na gostovanju i sudjelovanju u trodnevnoj pripremi za naš župni blagdan.

 

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se