Misa posvete ulja

Objavljeno   

Na Veliku srijedu je u gospićkoj katedrali sv. Misu predvodio naš biskup Mile Bogović zajedno sa svim svećenicima naše Biskupije. Na taj dan Biskup posvećuje ulje za novokrštenike, krizmanike i bolesnike, ujedno svećenici obnavljaju svoje zavjete, koje su obećali na svom ređenju. U Velikom tjednu pred Uskrs posebno se sjećamo svojih bližnjih pa su tako župnici i njihovi župni suradnici danas u katedraku donijeli svoje priloge za naš Caritas, koji brine o najpotrebnijima, za misije i siromašne u cijelom svijetu te za biskupijske ustanove (za naše buduće svećeničke kandidate). Biskup je u svojoj propovijedi naglasio primjer novog pape Franje, kojem se ne trebamo samo diviti, već slijediti njegov primjer služenja potrebnima.

Fotogalerija

Mrežna stranica www.zupa-svjosip-losik.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost stranice. Korištenjem ove web stranicu bez promjene početnih postavki slažete se s našim postavkama kolačića.

Slažem se