Posjet župnog zbora sv. Josipa iz Marijin dvora iz Sarajeva

Posjet župnog zbora sv. Josipa iz Marijin dvora iz Sarajeva

Za vrijeme posjete pape Franje u Sarajevu župa sv. Josipa iz Marijin dvora nas je lijepo ugostila na čelu sa svojim župnikom vlč. Lukom Brkovićem. Odmah se rodila ideja da oni uzvrate posjet.

U večernjim subotnjim satima njih desetak stiglo je u Lički Osik. Nakon večere koju su pripremili Đani Findrik i Jure Robert Nikšić pričalo se i pjevalo. Na taj način su se ove dvije župe još više spojile.

U nedjelju ujutro vjeroučitelj Tomislav Klarić poveo ih je do Smiljana, do rodne kuće Nikole Tesle i do rodne kuće Ante Starčevića u Žitniku. Nakon tog kratkog obilaska i vožnje kroz grad Gospić svi zajedno smo se uputili u Široku Kulu na svetu misu gdje su zboraši iz Sarajeva predvodili pjevanje.

Ovom prigodom im zahvaljujemo na posjeti i lijepom druženju i nadamo se da ćemo i mi njima moći uzvratiti posjet.