Proslava sv. Marka

U utorak 25. travnja proslavili smo sv. Marka, ali ove godine nažalost ne u Budaku nego u župnoj crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku zbog lošeg vremena.

NAJAVA: Tribina četvrtkom

Gost predavač i voditelj tribine ovog četvrtka je g. Igor Vukić koji će progovoriti o novim istraživanjima o sabirnom logoru Jasenovcu.

Treća vazmena nedjelja

Temelj naše vjere jest sigurnost da je Isus uskrsnuo. Isus iz Nazareta je umro, no Bog ga je uskrisio te tako potvrdio njegovu poruku.

Nedjelja Božjeg milosrđa

Danas je II. vazmena nedjelja. Ovu nedjelju slavimo Božje milosrđe, a još ju zovemo i Bijela nedjelja jer su novokrštenici nosili bijele haljine nakon svoga krštenja u uskrsnoj noći do druge nedjelje.

Vazmena bdijenja u našim župama

Vazmena bdijenja u našim župama sv. Josipa u Ličkom Osiku i sv. Mateja u Širokoj Kuli predvodio je don Ivo Borić, policijski kapelan u Sisku u suslavlju župnika preč. Luke Blaževića.

Uskrsna poruka biskupa Zdenka Križića

Uskrs nam uvijek pada u proljetnom vremenu kada se sva priroda počne buditi preobražena novim životom. To čudo prirode uvijek nas iznova zadivljuje i pokazuje kako je život neuništiv, uvijek se iznova rađa, jači od svega.