NAJAVA: Biskupijski križni put mladih

Naša biskupija povodom Susreta hrvatske katoličke mladeži koji će se održati u Gospiću početkom ovog svibnja organizira Biskupijski križni put mladih. Križni put mladih održati će se u subotu 9. ožujka u Gospiću.

Druga korizmena nedjelja

Druga je korizmena nedjelja. Sveto misno slavlje u 9,00 sati predvodio je preč. Nikola Turkalj, a svetu misu u 11,00 sati preč. Luka Blažević.

Prva korizmena nedjelja

Prva je korizmena nedjelja. Još ju zovemo Čista. Današnje svete mise slavljene su u crkvi sv. Josipa u 9,00 i 11,00 sati.

Čista srijeda - Pepelnica

Danas je Čista srijeda ili Pepelnica. Mi katolici započinjemo svoj korizmeni hod prema Uskrsu.
Svetu misu u 17,00 sati predvodio je sužupnik preč. Nikola Turkalj, a župnik preč. Luka Blažević je suslavio.

Šesta nedjelja kroz godinu

Šesta je nedjelja kroz godinu. Danas ujedno slavimo spomendan Gospe Lurdske i molimo za sve bolesne, stare i nemoćne, ali i sve one koji se brinu za naše najpotrebnije. Ujedno se obilježava i Svjetski dan braka te molimo za sve naše supružnike.

Peta nedjelja kroz godinu

Pete nedjelje kroz godinu 4. veljače sveta misa u 9,00 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli jer je prva nedjelja u mjesecu, a sveta misa u 11,00 sati u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Uvijek prve nedjelje u mjesecu veljače obilježavamo Dan života. Molimo za naš život, ali i za sve one koji će biti rođeni koji su u Božjem naumu jer svaki život je Božji dar.

U gospićkom Karmelu Presvetog Srca Isusova izabrana priorica

Svetom misom u 11 sati i zazivom Duha Svetoga započeo je prvi izborni kapitul sestara bosonogih karmelićanki u Gospiću. Kapitulom je presjedao dijecezanski upravitelj Gospićko-senjske biskupije mons. dr. Richard Pavlić u pratnji s kancelarom preč. Mišelom Grgurićem i priorom samostana karmelićana u Gospiću o. Tihom Radanom.

Kanonski osnutak Karmela Presvetog Srca Isusova u Gospiću

Splitsko-makarski nadbiskup Zdenko Križić predvodio je svečanu misu u Karmelu Presvetog Srca Isusova u Gospiću, a nakon evanđelja dijecezanski upravitelj mons. Richard Pavlić pročitao je dekret kojim se dana 25. siječnja 2024. godine u Gospiću kanonski osniva Samostan Karmel.