Drugi dan trodnevnice

U utorak 17. ožujka 2015. godine nastavila se duhovna priprema za župni blagdan sv. Josipa. Drugi dan trodnevnice započeo je pobožnošću Križnog puta kojeg je predvodio župnik Luka Blažević, a nastavila se svetom misom koju je predslavio kancelar Gospićko-senjske biskupije.

Započela trodnevnica uoči župnog zaštitnika sv. Josipa

Nije slučajno što nam Crkva daje slaviti sv. Josipa u korizmi. Mi se u korizmi želimo popraviti da bi što bolje dočekali blagdan Uskrsa. Neka nam sveti Josip bude putokaz u ovom korizmenom vremenu da znamo i mi sami nekad Bogu reći DA, makar nam se to čini nemoguće.

4. korizmena nedjelja

Čuvajmo se grijeha! Koliko bi svijet mogao biti bolji da ga nema. Ali Isus se pobrinuo i za to. Dao nam je sakrament sv. Ispovijedi. Zato budimo uz njega i iskoristimo blagodati svih sakramenata!

Posjet Rimu

U petak 13. ožujka iz Rima se javila vjerna ministrantica Roberta Pešava i zborašica Lucija Orešković koje su na gimnazijskom upoznavanju grada Rima, tj. grada apostolskih prvaka.

8. devetnica u čast sv. Josipu

U srijedu 11. ožujka 2015. godine slavljena je 8. devetnica u čast sv. Josipu na temu SVETI JOSIP – ČOVJEK VJERE, UFANJA I LJUBAVI. Devetnicu je predvodio župnik Luka Blažević.

3. korizmena nedjelja

Poruka Božje riječi sliči na „Bogojavljenje“. Bog se naime svome narodu očitovao na doista originalan način. Kad su Židovi bili u egipatskom ropstvu, pojavio se Bog-Osloboditelj, prijateljski im se približio ponudivši slobodu, koja im je u tom povijesnom trenutku bila najdragocjenija. Dobili su i obećanje da će Jahve biti njihov Bog, a oni njemu „predraga svojina mimo sve narode“.