7. Vazmena nedjelja

Poruka današnjeg Evanđelja bila bi Ljubav. Tko god ostaje u toj ljubavi- Kristov je. Biti u toj ljubavi znači ljubiti i jedno drugoga, tj. bližnjega. Kad to ostvarimo, sve smo ostvarili u svojim životima.

Uzašašće

U cetvrtak 14. svibnja proslavljen je blagdan Uzašašća Gospodina našeg na nebo. Prošlo je 40 dana od Uskrsa i približava se blagdan Duhova gdje je poslan Branitelj da nas brani od svakoga zla.

Proslava Gospe Fatimske

U svojoj propovijedi vlč. Luka Blažević vjernicima je približio Gospu Fatimsku. Opisao je kako je sve to počelo s ukazanjima te koju ulogu Gospa Fatimska ima danas u vjerskom životu.

6. Vazmena nedjelja - Majčin dan

6. Vazmena nedjelja -  Majčin dan

Evanđelje ove nedjelje je utjeha i nalog istodobno. Isus bi htio biti kod nas. To uspijeva ako dademo svoj doprinos i njemu darujemo našu ljubav i naše srce. Tada je za nas nebo otvoreno i za nas vrijedi obećanje: "Vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti."

5. Vazmena nedjelja

Isus se predstavio u Evanđelju da je On trs, a Otac njegov vinogradar. Isus je tako pravi trs, prava istina, vjerodostojna stvarnost, premda nevidljiva koju možemo shvatiti samo u vjeri.

Osnovana kolpinška obitelj u župi sv. Josipa

Dana 2. svibnja 2015. g., u nazočnosti duhovnika Katoličkog društva djetića u Zagrebu vlč. Zdenka Perije, predsjednice Udruge Anite Petričević te članova Upravnog i Nadzornog odbora KDD-a provedena je osnivačka skupština kolpinške obitelji dr. Frana Biničkog u Ličkom Osiku. Prihvaćajući Statut međunarodnog kolpinškog djela, grupa vjernika, župljana župe sv. Josipa u Ličkom Osiku odlučila je osnovati kolpinšku obitelj.

Slavlje svete Potvrde

U petak 1. svibnja 2015. godine na dan sv. Josipa radnika, Gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović podijelio je sakrament sv. Potvrde 32. krizmanika u suslavlju s domaćim župnikom Lukom Blaževićem, gospićkim dekanom mons. Milom Čančarom, vojnim i policijskim kapelanom Ivanom Blaževcem, senjskim kapelanom Nikolom Pršom i ekonomom biskupije Nikolom Turkaljem.